Ми вітаємо вас на офіційній сторінці Київського Інституту Сучасної Психології і Психотерапії (КИСПП). Ми - приватний інститут, який має державну ліцензію і дає другу освіту в області клінічної і соціальної психології і психотерапії. Слово " сучасний" в назві інституту не випадково. Ми наслідуємо принципи європейської моделі освіти, і що слід підкреслити, освіти дорослих. Це означає, що до нас на навчання приходять не випускники шкіл, яким ще важко визначитися. Ми відносимося до своїх студентів як до зрілих людей, які зробили усвідомлений вибір, знають, чого вони хочуть і чого чекають від нас. Зрілість приходить до нас разом з відчуттям свободи і відповідальності. Це означає, що ми вибираємо спеціальність не під тиском родичів і обставин, не під впливом моди або хвилинного захоплення.
 
Це означає, що ми приходимо в інститут не лише за офіційним документом, але, головне - за тими знаннями, які дозволять нам професійно і успішно працювати. Наш інститут усвідомлює свою відповідальність перед вами і робить все, щоб роки навчання у нас були цікавими, захоплюючими і плідними. На цій сторінці ви знайдете усю інформацію про наші програми, про викладацький колектив, про соціальні проекти інституту. Тут я б хотів сказати, що інститут працює в співпраці в основними громадськими професійними організаціями і, паралельно з основним курсом навчання, у нас існують додаткові освітні програми, які дадуть зацікавленим студентам можливість розширити свої знання в тій галузі нашої науки і практики, в якій вони мають намір працювати. На базі інституту організовуються семінари, які проводять провідні вітчизняні і зарубіжні фахівці, у тому числі вчені зі світовим ім'ям.
 
Тим, кого цікавлять детальні офіційні дані про наш інститут, рекомендую звернутися до відповідних розділів нашого сайту.
А тепер - декілька слів, які мені хочеться сказати вам сьогодні. Дещо вам здасться банальним. Ну що ж! Прагнення до оригінальності і прагнення до істини далеко не завжди  те ж саме.
 
Яку освіту ви б не отримали, ніхто не дасть вам в руки знаряддя праці. Тому що наше знаряддя праці передусім наша психіка, наша особистість. Це надзвичайно складний інструмент, про який треба піклуватися, який треба розвивати і настроювати, як рояль, який настроюють перед кожним виступом. Чи треба говорити, що складність нашої особистості несумірна навіть з найтоншим і багатоскладовим музичним інструментом?
 
Це означає, що ви повинні регулярно читати серйозну художню літературу, дивитися кращі (і далеко не завжди легкі для перегляду) фільми, розбиратися в живописі і серйозній музиці. Ваш майбутній клієнт може не бути інтелектуалом, але у вас вибору немає. Ми - гуманітарії і гуманісти за визначенням.
 
Так, гуманісти, і це означає що ми повинні любити людей, не ідеалізуючи їх, зустрічаючи їх з незаперечною доброзичливістю. У релігійному житті є принцип - ти можеш і повинен не любити гріх, але ти повинен любити грішника. Це особливий тип любові, на грецькій мові - " агапе". Ні у російській, ні в українській мові цього слова немає. Може саме його відсутність не дає нам приймати людей такими, як вони є?
 
Обираючи, метод психотерапії, яким ви захочете користуватися, спробуйте відчути, наскільки цей метод гармоніює з вашою особистістю. Я вважаю себе хорошим психоаналітиком, але знаю, що був би посереднім гештальт-терапевтом і нікуди не придатним сугестологом. Пам'ятайте, що ефективність вашого втручання залежить не лише від застосованого методу або техніки, але і від того наскільки ваш особовий лад відповідає установкам цього методу.
 
Визначаючи свою долю як психолога, спробуйте все, але зупиніться на чомусь одному. Не думайте, що еклектика, некритичне комбінування різної, часто несумісної, техніки, підвищить ефективність вашої роботи. Зовсім - навпаки. Але з цього не виходить, що ви не зобов'язані знати альтернативні методи. Не бійтеся говорити на лекціях і семінарах, не бійтеся ставити питання, а іноді і дискутувати з викладачем. Звикайте до того, що діалог - абсолютно потрібний в нашій роботі. Не соромтеся говорити про себе і про свій досвід.
 
І на завершення. Я працюю в галузі клінічної психології і психотерапії більше сорока років. Я жив в часи, коли здобути спеціальну літературу з психології було майже неможливо, коли наша наука виживала під пресом марксистсько-ленінської ідеології, і саме її право на існування ставилося під сумнів. Сьогодні література по нашій науці неозора і тільки бажання вчитися стало головним. Ніяких ідеологічних перешкод! Це щастя, яке треба уміти цінувати.


КОНТАКТИ

01133, м.Київ, бульвар Л.Українки 34,
парадне №3, оф.401

Телефон: (044) 585-46-77
Факс: (044) 585-46-78

Email: admin@kispp.com